Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

(=)
  

Gemi Adamı

 

 

 

     Gemi adamı adaylarının dikkatine piyasada kendini denizcilik firması gibi gösteren ne olduÄu belli olmayan bir çok kiÅi bulunmaktadır.Hiçbir resmi kaydı olmayan bu kiÅiler yüksek maaÅ vaatleriyle insanları kandırmaktadırlar.2000 usd -3000 usd arası gıbı maaÅlar söylemekte olup bunların aslı yoktur.Türk bayraklı gemilerde maaÅlar türk lirası olarak ödenmektedir.Bunlarda 1600- 3000 tl arasında deÄiÅmektedir.Bu türk firmalar sürekli isim deÄistirip insanların paralarını alıp iÅlerini yapmamaktadır.yeni gemi adamı cüzdanı cıkartacak arkadaÅların dikkatli olmasını ve böyle kiÅilere para vermemesi ve itibar edilmemesi önemle duyurulur.Gemi adamı cüzdanı ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaÅlar için aÅaÄıda kısa bilgiler vermiÅ olup bize 0216 334 33 23- 0216 334 33 24 veya 0532 300 50 58 nolu telefonlardan ulaÅabilirler.                                        

Firmamızın bünyesinde okullarımız olup gemi adamı eÄitimleri verilmektedir.

      Gemi adami cüzdani alabilmek için herhangi bir saglik sorunu,sabika kaydi olmamasi ve 17 yasindan gün alip en az ilkögretim mezunu olmak gerekmektedir.

NOT:8 yillik zorunlu egitim öncesi ilkokul mezunu olanlar gemi adami ehliyeti alabilirler.

ASÇI: Asçi ehliyeti alicak kisilerin karada en az 6 aylik asçi hizmet belgesi olmasi gerekmektedir.bu belge 12 günlük s.t.c.w. egitimi ve 5 günlük gemi aÅçılıÄı uygunluk eÄitimi sonucunda alinmaktadir.ortamala maaÅları 2000-3000 tl arasıdır.

KAMAROT: Kamarot gemilerde servis elemanidir.asçiya yardimci olur ve temizlik isleriyle ilgilenir.12 aylik hizmet belgesi olmasi gerekmektedir.12 günlük s.t.c.w. egitimi sonunda ehliyeti almaya hak kazanilir.oratalama maaÅları 1500-2000 tl arasıdır.

GEMICI: Güverte personelidir.güvertenin temizligi,raspa,boya ve vardiye tutma gibi rutin isler yapar.gemici yeterliligindeki kisiler güvertede hizmetleri sonucunda ehliyetlerini yükseltirler.36 günlük kurs sonucunda gemici ehliyeti almaya hak kazanilir.ortalama maaÅ 1500-2000 tl arasıdır.

YAGCI:Makine personelidir.makinenin temizligi,yagi,suyu,bakimi ve vardiye tutma gibi islerden sorumludur.makine sinifindaki personellerde hizmetleri sonucu yükselme imkani vardir.36 günlük egitim sonucu yagci ehliyeti almaya hak kazanirlir.ortalama maaÅ 1500-2000 tl arasıdır.

NOT:Güverte ve makine sinifinin yükselme dereceleri sitemizin bilgi bankasi gemi adami yeterlilikleri bölümünde gözükmektedir.

Askerligini serdümen er veya porsun er yapmislara 12 günlük s.t.c.w. egitimi sonucunda usta gemici yeterliligi verilmektedir.bunlarin disinda askerligini bahriyeli yapmis kisiler hizmet belgelerine istinaden 12 günlük s.t.c.w. egitimi sonucunda yagci veya gemici yeterligi alirlar.

Meslek lisesi tesviye,elektrik,makine,döküm ve metal isleri mezunlarina 12 günlük s.t.c.w. egitimi sonunda yagci yeterliligi verilir.

Mesleki eÄitim kurslarımızda olup ısteyen personele raspa-boya,kaynak,ileri kaynak,gemi elektriÄi,iÅ makineleri kullanma kurslarıda verilmektedir.

   GEREKLI EVRAKLAR

 1-)20 ADET RESIM
 2-)KIMLIK FOTOKOPISI
 3-)SABIKA KAYDI
 4-)ASKERLIK TERHIS BELGESI
 5-)IKAMETGAH-NUFÜS SURETI

 6-)DÄ°PLOMA FOTOKOPÄ°SÄ°